Články

Aloe vera, superpotraviny

Aloe vera, superpotraviny

08.03.2016

Důležitým ukazatelem jakosti je pěstování a forma sklizně. Za zralé ALOE VERA se považují rostliny starší dvou let a nejvhodnější je ruční sklizeň. Z každé rostliny se ručně sklízí šest listů 3x za rok. List musí být delší než 50 cm a asi 12-14 cm široký.

Ořechová a rostlinná másla

Ořechová a rostlinná másla

27.02.2016

Ořechová a rostlinná másla - mandlové, lísko oříškové, arašídové, kešu, máslo z vlašských ořechů, z konopných, dýňových a lněných semínek. Návod jak je vyrobit a dochutit.

Kakao  - kakaové boby

Kakao - kakaové boby

13.02.2016

Víte z čeho se vyrábí čokoláda? No přece z vyjímečné superpotraviny kakaových bobů! Kakao působí proti stresu a podporuje dobrou náladu díky hormonu dobré nálady ( serotonin ). Co je vhodnější konzumovat pro zachování všech výživných látek, kakaové boby, drť, prášek nebo kakaovou hmotu?
BIO RAW nepražený kakaový prášek
BIO RAW nepražené kakaové boby

Matcha tea, zelený čaj

Matcha tea, zelený čaj

31.01.2016

Co je to zelený japonský čaj - Matcha tea? Japonský čaj matcha je vysoce kvalitní s charakteristickou vůní i chutí. Pokud jste milovníky nejkvalitnějšího nápoje z ječmene od firmy Green ways jako já, tento čaj vám bude chutnat a oceníte jej.

Kokosový olej

Kokosový olej

18.01.2016

kokosový olej se vyrábí z dužniny plodu kokosovníku z kokosového ořechu. Par informací o kokosovém oleji, který vám jej více představí:

Biopotraviny

Biopotraviny

11.01.2016

Biopotraviny, bez použití umělých hnojiv, hormonů, pesticidů, herbicidů, fungicidů a geneticky upravených organismů, jsou označovány pruhovaným logem BIO a textem „produkt ekologického zemědělství“.

Pět tipů, jak bojovat s jarní chřipkou

Pět tipů, jak bojovat s jarní chřipkou

10.01.2016

Jak bojovat s chřipkou a nachlazením?
1.dostatek tekutin - voda, bylinné čaje se zázvorem a šípkem
2.zinek - dýňová a slunečnicová semínka, listoví zelenina, játra
3.kloktání slanou vodou
4.inhalace s inhalátorem, solnou dýmkou, nebo jen tak nad hrncem vařící vody
5.inhalace s přidáním bylin či éterických olejů

Jaká rizika má západní strava?

Jaká rizika má západní strava?

04.01.2016

Podle studie v provedené časopisem Nature Communications provedli experiment, kdy dvačet Američanů a dvacet obyvatel z Jižní Afriky si vzájemně vyměnili jídelníček. A při tomto pokusu vědci zjistili, jak riziková může být americká strava – pro každého.